FOTOGALERIE – moje cestování

ROZHLEDNY

Rozhledna Doubravka

Doubravka XIV. je rozhledna v lesoparku Čihadla na kopci Horka v Kyjích, poblíž Černého Mostu v městské části Praha 14. I s korouhví je vysoká 23,5 metrů, po 98 schodech lze vyjít do výšky 20 m. Výstavba probíhala od června 2017 do června 2018.

Rozhledna Čížovka

Téměř 40 metrů vysoká rozhledna ve tvaru jehlanu nabízí turistům úžasné pohledy do okolí Českého ráje. Stavba s kovovou konstrukcí a zděnou základnou začala v roce 2012, slavnostního otevření se dočkala však až v únoru roku 2017.
Hned z pěti vyhlídkových plošin rozhledny se mohou návštěvníci pokochat výhledem na Bezděz, Ralsko nebo Mladou Boleslav. Rozhledna Čížovka se nachází jižně od stejnojmenné obce, která je obklopena Drhlenskými rybníky
Rozhledna Čížovka je držitelem titulu „Rozhledna roku“ a titulu „Stavba, která nejlépe rozvíjí kulturní hodnoty krajiny nebo okolní zástavby“.

Rozhledna Vrátenská hora

Rozhledna na Vrátenské hoře (508 m n.m.) byla postavena v roce 1999. Slouží zároveň jako telekomunikační věž. Vrátenská hora leží 6 km od Mšena a 17 km od Mělníka. Leží v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.